Berfu Cengiz’den çifte zafer
12 Haziran 2017
Roland Garros şampiyonu olan Nadal ilki başardı
12 Haziran 2017

Sharapova’dan bir kötü haber daha…

Kadınlar dünya sıralamasının eski bir numarası Maria Sharapova, sakatlığı sebebiyle sezonun üçüncü Grand Slam’i Wimbledon’a katılamayacak.

Sakatlığı nedeniyle Roma Açık’ın ikinci turunda maçtan çekilmek zorunda kaldığı 16 Mayıs’tan bu yana kortlardan uzak kalan dünyaca ünlü tenisçi Maria Sharapova, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, uyluğunda kas yırtığı tespit edildiğini ve oynamayı planladığı çim kort turnuvalarına katılamayacağını belirtti.

Daha önce Wimbledon’da ana tabloya kalmak için özel davet başvurusu yapmayacağını açıklayan ve eleme turuna katılabilmek için Roehampton’daki turnuvada mücadele etmeyi planlayan Rus raketin böylece 3-16 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek Wimbledon’da oynama şansı kalmadı.

Sharapova ayrıca sahalara, 31 Temmuz’da ABD’nin Stanford kentinde düzenlenecek sert kort turnuvasıyla dönmeyi planladığını da ifade etti.

Kariyerinde 5 Grand Slam şampiyonluğu bulunan 30 yaşındaki tenisçi, 15 aylık doping cezasının 26 Nisan’da sona ermesinin ardından Stuttgart Açık Tenis Turnuvası ile kortlara dönmüştü.

Ardından Madrid ve Roma’daki turnuvalarda mücadele eden Sharapova, Roland Garros için ise özel davet alamayınca sıralaması yeterli olmadığı için turnuvaya katılamamıştı.

Tenis dünyasının nabzını tutan Kort Dergi’nin Twitter hesabını ( @KortDergi ), Facebook hesabını ( fb.me/KortDergi ) ve Instagram hesabını ( @KortDergi ) takip edin, güncel gelişmelerden haberdar olun ?

Comments are closed.

Free WordPress Themes, Free Android Games