Kültürpark Cumhuriyet’in 94’üncü yılını kutladı

Wozniacki ve Garcia el ele yarı finalde!
27 Ekim 2017
Galler’de Büşra Ün Fırtınası
27 Ekim 2017

Kültürpark Cumhuriyet’in 94’üncü yılını kutladı

Konak Belediyesi ile Kültürpark Tenis Kulübü, Cumhuriyet’in 94. yıl dönümü nedeniyle bir kutlama resepsiyonu düzenledi. Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve Tenis Kulüp Başkanı Server Uyaroğlu’nun ev sahipliği yaptığı kutlamaya kulüp üyeleri, Konak Belediye meclis üyeleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Kültürpark Tenis Kulübü Başkanı Server Uyaroğlu, Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamanın, çağdaş ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak, bireysel hak ve özgürlüklere sahip çıkmak anlamına geldiğini ifade etti. Uyaroğlu, “Bizlere bu güzel Cumhuriyet’i armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve gazilerimizi sevgi, saygı ve hürmetle anıyoruz” açıklamasını yaptı.
AYNI ZAMANDA BİR KADIN DEVRİMİ

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ise Cumhuriyet’in bir hukuk devrimi olduğuna dikkat çemti. Pekdaş, şunları söyledi: “Cumhuriyet, aynı zamanda bir kadın devrimi… Cumhuriyet biat etmeyen, itaat etmeyen, kendi kararlarını veren özgür bireyleri hedefliyorsa öncelik kadınların özgürlüğüydü. 1926’da Medeni Kanun’un kabulü büyük bir adımdı. Arkasından 1930’da kadınlar belediye başkanı seçilme hakkını elde etti. Maalesef bugün torba yasalarla özgürlüklerimizin elimizden alındığı Cumhuriyet’in ve getirdiği değerlerin yok edilmeye çalışıldığı bir dönemden geçiyoruz. Bugün Cumhuriyet’in çağdaş insan yetiştirme değerine sahip çıkmak için bir aradayız. Bu birlikteliğe çok ihtiyacımız var.”

İzmir Büyükşehir Belediyesi Pop Orkestrası da konseriyle kutlamaya renk kattı.

Comments are closed.

Free WordPress Themes, Free Android Games